PEDAGOGIK A

Kommentarer (1)  l  Högskolan i Gävle  l  2009-09-03   l  20:34:55
för första gången sen skolan börja har jag haft en hel skoldag^^ annars har ja ju bara gått halva dagar =P Hade iaf pedagogik A på förmiddagen, en valfir kurs om hur det är att läsa på högskola och hur man studerar på bästa sätt. En väldigt bra kurs faktiskt, han prata väldigt mycket om motivation och om vi studerar för att vi vill eller för att nån annan tyckt att vi ska studera och att det är lättare att lära om man tycker det är kul osv osv, mycket var ju ganska självklart men han va grymt duktig så man blev riktigt motiverad till att börja plugga^^

I morgon ska ja åka hem =D kl 9 går tåget o så en resa på 3,5 timme =P va ska skolan ligga så långt hemifrån för? -.-' men, men ska bli väldigt skönt att komma hem iaf =)

Har skaffat mig en teknolog-overal oxå, vinröd, mycket vacker x) iaf om man bara har den på benen o knyter i midjan, annars ser man lite nördig ut^^ har redan 3 hela märken, ett nollemärke, ett teknologmärke o ett kgmärke (kg står för kreativ produktion, dvs Creativ Computer Graphic-linjens tidigare namn) dom jäklarna har inte skaffat ett CCG-märke än =O men de kommer^^ nån gång^^ är lite kul de här me oven för man får bara tvätta den 1 gång o då för att tvätta ur färgen, efter de får man endast tvätta den när man har den på sig x) lite kul =) ska sy dit mitt namn i helgen oxå tänkte ja =)

Kommentarer
Postat av: Mandie

Hihi, trodde de bara va linkan som nörda sig med overaller men de verkar ju va samma regler i gävle med :p

2009-09-04 @ 06:19:29
URL: http://turnaround.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


RSS 2.0